Sprint Booster - Jak to działa?

Sprint Booster - przyspieszenie na miarę czasów.

Sprint Booster niweluje opóźnienia w reakcjach silnika na pedał gazu co zwiększa kontrolę i poczucie bezpieczeństwa na drodze. Głównym zadaniem Sprint Boostera jest przyspieszenie reakcji przepustnicy, która z kolei odpowiada za rzeczywistą prędkość naszego samochodu.

Jak to działa?

W czasie gdy naciskasz stopą na pedał gazu, wysyłasz sygnał do elektrycznej przepustnicy - Sprint Booster właśnie ten sygnał modyfikuje, czego efektem jest uzyskanie lepszego przyspieszenia auta. Sprint Booster działa w trzech różnych trybach OFF, SPORT i RACE. Każdy z programów SPORT i RACE posiada możliwość płynnej regulacji w zakresie od 1 do 9 stopni. Dzięki temu z powodzeniem dostosuje się do Twojego stylu jazdy. W trybie OFF samochód działa zgodnie z ustawieniami fabrycznymi a Sprint Booster nie jest tu aktywy, co sygnalizuje wyłączona dioda. Tryb SPORT - dioda świeci się na zielono - gwarantuje do 30 % lepszej reakcji. Z kolei tryb RACE przyspiesza reakcję silnika nawet o 60%, dioda ma tutaj kolor czerwony.

Sprint Booster najnowszej, trzeciej generacji został wzbogacony o dodatkowe dwie funkcje: LOCK tj. blokada pedału gazu – samochód nie reaguje na pedał przyspieszenia a w celu przywrócenia jego funkcji musi zostać wprowadzony indywidualnie zaprogramowany 3 cyfrowy kod PIN. Drugą funkcją jest tryb PARKINGOWY dzięki której możemy ograniczyć moc silnika o 55%, 65% a nawet 75%. Sprint Booster ma zastosowanie w samochodach z manualną skrzynią biegów ale stanowi też doskonałe uzupełnienie w samochodach z automatycznymi przekładniami, gdzie zintegrowana praca pedału przyspieszenia i silnika ma szczególne znaczenie.