Lorinser Polska

Lorinser Polska

lorinser-zderzak

Jesteśmy głównym dystrybutorem marki Lorinser w Polsce. Jest się z czego cieszyć, w końcu Lorinser jest jedną z najbardziej prestiżowych, ale też niewątpliwie najbardziej popularnych marek w branży tuningu samochodowego.

Kup felgi Lorinser Zestawy tuningowe od Lorinser

Zasięg Lorinsera

Lorinser jest dobrze znany w Polsce i innych krajach Europy. Jednak popularność niemieckiego producenta zdecydowanie wykracza poza granice Europy. Lorinser swoich entuzjastów ma także w Stanach Zjednoczonych, Japonii czy Chinach. Wizjonerskie projekty stworzone z pasją zyskały swoich zwolenników również w Rosji i na Ukrainie, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Kuwejcie, Dubaju, a nawet Arabii Saudyjskiej.

Jak widać miłośników motoryzacji i trójramiennej gwiazdy nie brakuje na całym świecie.

Od serwisu samochodowego do potężnej marki

old

A wszystko zaczęło się 1 marca 1930 r., kiedy to Erwin Lorinser otworzył swój pierwszy warsztat samochodowy w Waiblingen w Niemczech. Odważnie myślący młody mechanik bardzo szybko wśród swoich pierwszych klientów zyskuje miano mistrza. Erwin Lorinser błyskawicznie buduje pokaźną bazę klientów. Pięć lat później ‘’mistrza’’ dostrzega Daimler Benz AG i oferuje Lorinserowi współpracę. Negocjacje przebiegają pomyślnie, Lorinser nawiązuje współpracę. Od 1935 r. Lorinser staje się oficjalnym odsprzedawcą samochodów i pojazdów użytkowych marki Mercedes. W tym samym czasie przejmuje odpowiedzialność za serwis i konserwację samochodów marki Daimler Benz.

Kolejne lata tylko potwierdzają, że sukces Erwina Lorinsera nie był przypadkiem. Firma rozwija się w błyskawicznym tempie. W 1961 roku Lorinser przenosi się do swojego nowego salonu samochodowego, którego ważną część stanowi własna stacja benzynowa.

Manfred dyrektorem

Poważne zmiany zachodzą w 1974 roku, kiedy to Erwin Lorinser swój coraz to lepiej prosperujący biznes przekazuje swojemu synowi Manfredowi. Już dwa lata później w 1976 r. z Manfredem jako dyrektorem zarządzającym powstaje nowy oddział firmy. Tutaj, oprócz sprzedaży pojazdów prywatnych i użytkowych uruchomiony zostaje nowy dział - tuning samochodów Mercedes-Benz, dziś znany na całym świecie jako Lorinser Sports Service.

Przez tuning do Hollywood

1976 to pamiętny rok z jeszcze jednego powodu, mianowcie Lorinser przeprowadza wtedy swój pierwszy program tuningowy w samochodach marki Mercedes Benz. Indywidualizacja samochodów poprzez zmiany optyczne z wizualnymi dodatkami była strzałem w dziesiątkę. Biznes nabiera nowego tempa. Lorinser staje się modnym projektantem, wyznacza trendy i zdobywa coraz to więcej fanów, a wśród nich hollywoodzkie gwiazdy. Sharon Stone, Arnold Schwarzenegger, Paul Tracy i wiele innych gwiazd żywo interesują się nowymi modelami Lorinsera. Już w 1981 Lorinser Sportservice GmbH widnieje w Rejestrze Handlowym jako niezależna firma. A w 1994 Lorinser Sportservice przenosi się do swojej własnej lokalizacji biznesowej. W tym samym czasie otwiera się nowy salon sprzedaży Mercedes-Benz.

Trzecie pokolenie Lorinserów

Kolejny raz wysokie standardy Lorinsera oficjalnie doceniono w 1996, kiedy to Lorinser Sportservice otrzymał certyfikat w zakresie zarządzania jakością DIN EN ISO 9002. Najważniejsze jest to, że firma cały czas się rozwija i wciąż ma się czym chwalić. W 2002 r. w nowym salonie Lorinsera można podziwiać kolekcję samochodów zabytkowych. Z kolei w Lorinser Classic Center kupisz i wypożyczysz klasyczne i zabytkowe samochody marki Mercedes Daimler-Benz. W tym samym miejscu odrestaurujesz własnego klasyka. Od 2006 nastąpiła kolejna zmiana pokoleniowa, syn Manfreda - Marcus przejął pałeczkę.

Kup felgi Lorinser Zestawy tuningowe od Lorinser