STYLAUTO - Poznaj naszą historię!

Po tysiącach lat koło dalej fascynuje!

Historia Stylauto to fragment historii rodziny, którą łączy pasja do motoryzacji.

Lata 90-te

Rozpoczęliśmy działalność w latach 90-tych, w czasach, gdy samochód był trudno dostępny a dla tych, którzy go posiadali stanowił namiastkę wolności. Rodacy pochłonięci pracą i wszechobecną ogólną szarzyzną pragnęli nowego – życia dającego możliwości wyboru i długo oczekiwanej swobody. W końcu ubiegłego wieku dla wielu miłośników motoryzacji zastąpienie zwykłych, czarnych felg stalowych na designerskie obręcze ze stopów lekkich były jednym ze sposobów diametralnej odmiany a jednocześnie personalizacji charakteru swojego auta. W jakiś sposób identyfikowały też właściciela, który podążał za trendami światowej mody i innego sposobu życia. Symbolizowały zamiłowanie do motoryzacji w najlepszym tego słowa znaczeniu, piękna a zarazem potwierdzały początek nowych, otwierających się możliwości.

Pierwsze kroki

Jako hobbyści wszelkiej motoryzacji, dwóch czy czterech kółek, zauważyliśmy produkt, dzięki któremu możemy odmienić nasz samochód, który stawał się ważnym elementem naszego najbliższego otocznia. Celem, jaki sobie postawiliśmy było wprowadzenie na polski rynek prawdziwie markowych, butikowych produktów branży motoryzacyjnej, co nie było łatwym zadaniem. W pierwszych latach działalności najtrudniejszym bowiem elementem pozyskiwania klientów biznesowych było przekonanie właścicieli firm do nowych, najlepszych lecz nie tanich felg w miejsce tzw. używek, królujących wówczas w ramach indywidualnego, weekendowego importu zza naszej zachodniej granicy, najczęściej z Berlina.

W 1994 roku byliśmy jedną z dwóch firm w Polsce, która podjęła trud i ryzyko związane z importem i dystrybucją najbardziej prestiżowych włoskich i niemieckich marek, które były ważnym elementem motor-sportu. Włochy wówczas były kolebką najlepszych na świecie obręczy kół ze stopów lekkich dla profesjonalnego sportu. Wówczas nasze portfolio obejmowało także ekskluzywne i sportowe kierownice marki Raid.

W roku 1997 powołaliśmy do życia firmę StylAuto i w tym też czasie zauważyliśmy potrzebę uzupełnienia oferty o elementy montażowe oraz osprzęt do felg – w tym zestawy zabezpieczające koła przed kradzieżą. Wkrótce też zaczęliśmy rozbudowywać naszą ofertę o produkty najlepszych marek rynku tuningowego.

Stylauto – prawdziwy partner na lata!

PROFESJONALNE WSPARCIE I DORADZTWO

Wraz z ekskluzywnym produktem pojawił się na rynku brak wiedzy, umiejętności oraz narzędzi do obsługi nowoczesnych kół o innej konstrukcji. Nawet najlepszym firmom zdarzały się wpadki z niepoprawnym montażem opon czy wyważeniem. Co gorsza wcale nierzadko klienci napotykali na przypadki uszkodzenia felg czy opon przez serwisy. Aby zrozumieć przyczyny kłopotów i móc pomóc naszym partnerom w roku 2000 podjęliśmy decyzje uruchomienia własnego punktu serwisowego kół przy naszym firmowym salonie felg. Dzięki tej decyzji lokalni klienci z Wrocławia i okolic mogli być obsługiwani na miejscu a my budowaliśmy nowe doświadczenia. Kolejne lata to także rozwój oferty usług i pozyskiwanie klientów szukających dobrej alternatywy dla autoryzowanych serwisów. Dzięki specyfice naszej działalności oraz korzeniom – w tym dekady współpracy z najlepszymi, a także mocnej koncentracji na wiedzy, ludziach i topowym sprzęcie dziś możemy pochwalić się sukcesem tysięcy zadowolonych klientów. Szczególnie miłym jest fakt, że niektórzy z nich dojeżdżają do nas nawet kilkaset kilometrów dając dowód uznania naszym staraniom w dążeniu do perfekcji. Przy tej okazji nie można pominąć faktu o zawiązanych przyjaźniach i możliwości dzielenia wspólnej pasji do motoryzacji na organizowanych przez nas imprezach weekendowych na torze.

Nowe stulecie to nowe wyzwania technologiczne

Byliśmy jedną z pierwszych firm, która swój serwis we Wrocławiu wyposażyła w najlepsze narzędzia i urządzenia diagnostyczne! Jednak nowoczesne i specjalistyczne urządzenia to nie wszystko. Liczą się umiejętności. Żeby być naprawdę dobrym trzeba posiadać najlepszych ludzi - z talentem, pasją, cierpliwością i ciekawością poznawania nowego. Dziś możemy potwierdzić, że właśnie taki zespół udało nam się pozyskać co uważamy za swój największy sukces. Świat motoryzacyjny zmienia się bardzo dynamicznie, dlatego współpracując z najlepszymi firmami, koncentrując się na wybranych, topowych markach możemy zaoferować naszym klientom najwyższe zadowolenie i skuteczność a współpracownikom możliwości rozwoju i uczestniczenia w realizacji ciekawych projektów.

Nie dobieramy "na oko"!

Co sprawia, że konfigurator jest aż tak wyjątkowy?

Nasze pokolenie uczestniczy w niespotykanym nigdy wcześniej postępie technologicznym – zarówno w wymiarze jak i tempie zmian! Strategicznie najważniejszą zmianą, która zrewolucjonizowała wszystkie aspekty naszego życia stał się dostęp do informacji. Właśnie przełom wieku i początek popularyzacji Internetu oraz dostęp do komputerów PC spowodował, że katalogi czy faksy zostały wyparte przez sieć. Od tego czasu Stylauto stara się dotrzymywać kroku w udostępnianiu on-line swoim partnerom biznesowym nieodzownych informacji technicznych dla sprzedawanych produktów. Po kilkunastu latach prac i budowanego doświadczenia dziś też uruchomiliśmy klientom detalicznym dostęp dla doboru do auta sprzedawanych przez nas asortymentów. Dzięki naszemu autorskiemu narzędziu jakim jest konfigurator i codziennej jego aktualizacji, każdy użytkownik może w porosty sposób dobrać właściwy produkt do swojego pojazdu. Zadaniem konfiguratora Stylauto jest osiągnięcie najwyższego poziomu dopasowania produktu do auta dla zachowania maksymalnego bezpieczeństwa jego zastosowania! Zatem nie prezentujemy w nim atrakcyjnych grafik np. obręczy na aucie, ale całą uwagę skupiamy na aspektach technicznych. W oparciu o dane koncernów samochodowych oraz certyfikaty producentów i produktów (w tym personalizowane homologacje m.in. TUV, KBA) dobieramy ofertę produktów, które gwarantują - poza najwyższą estetyką wykonania, bezpieczną ich eksploatację! Pamiętając, że życie jest wartością nadrzędną felgi oraz elementy mocujące koło muszą odpowiadać wymaganiom jakie stawia konkretny samochód – poza parametrami technicznymi każdego detalu, jego waga, dynamika i osiągane prędkości! Na stronie Stylauto.pl klienci mają dostęp do rzetelnego narzędzia, które pomaga dobrać felgi, śruby ale i układy wydechowe, zawieszenia sportowe a nawet rozbudowane systemy hamulcowe czy modyfikacje silnika. Wszystko idealnie dopasowane do bardzo indywidualnych wymogów danego modelu auta. Konfigurator jest systemem informatycznym, który łączy informację o produkcie, ze specyfikacją konkretnego modelu auta a także dostępności każdego produktu z uwzględnieniem czasu realizacji zamówienia. Dziś każdy internauta, nawet nie posiadający samochodowej wiedzy technicznej jest w stanie samodzielnie dobrać odpowiedni produkt. Spośród dziesiątek tysięcy numerów katalogowych produktów i ponad tysiąca modeli aut w łatwy sposób można znaleźć tego, czego potrzebujesz.

W przypadku kiedy nie uda Ci się znaleźć swojego auta w naszym konfiguratorze skontaktuj się z naszym doradcą, który pomorze poszukać rozwiązania. Może się bowiem zdarzyć, że starsze auta nie są już eksponowane a najnowsze nie zostały jeszcze zaktualizowane - dlatego warto sprawdzić wysyłając dodatkowo maila lub kontaktując się telefonicznie.

Ofertę kierujemy zarówno do klientów indywidualnych, jak i hurtowni.

JAKOŚĆ NIE UZNAJE KOMPROMISÓW - Z NAMI WYBIERASZ NAJLEPSZE!

DOŚWIADCZENIE

Sprzedaliśmy:
 • ponad 130 tys. felg
 • 5 mln śrub i nakrętek
 • 100 tys. zabezpieczeń przeciwkradzieżowych

KONTAKTY

 • 2 tys. nawiązanych i podtrzymywanych kontaktów biznesowych

INNE

 • wskaźnik reklamacji poniżej 0,1%
 • 100% osiągalności popularnych pozycji z oferty

ZAKRES DZIAŁALNOŚCI

Sprzedaż:
 • Felgi aluminiowe
 • Elementy mocujące koło
 • Pierścienie centrujące do felg
 • Zabezpieczenia przeciwkradzieżowe
 • Elementy tuningu innowacyjnych produktów: - wydajne wydechy - rozbudowane układy hamulcowe - chip tuning silnika i pedału gazu
 • Autosock na zimę
 • Profesjonalne kosmetyki samochodowe

PARTNEROM OFERUJEMY

 • Markowe produkty najwyższej jakości w konkurencyjnej cenie
 • Stabilność cen i gwarancję dostępności popularnych produktów
 • Wsparcie posprzedażowe
 • System lojalnościowy
 • Długoterminową współpracę, opartą na zasadach wspólnych korzyści

KIERUJEMY SIĘ ZASADAMI

 • Doradzamy, odpowiadając wprost na potrzeby klienta
 • Cenimy szybki i skuteczny kontakt
 • Towar zamówiony z magazynu otrzymasz do 48h
 • Przy zamówieniach hurtowych nie płacisz za transport