Kluczowe cechy zestawu gwintowanego STREET K-SPORT Racing

2022-08-21
Kluczowe cechy zestawu gwintowanego STREET K-SPORT Racing

Kluczowe cechy zestawu gwintowanego STREET K-SPORT Racing

  • 36-stopniowe ustawienie tłumienia dla możliwości swobodnej regulacji aby móc spełnić wymagania w ramach konfiguracji pod twarde nawierzchnie i duże prędkości.
  • Górne mocowanie dla McPhersona wyposażone jest w rozwiązanie PILLOWBALL z gumową powłoką, co pozwala zachować komfort na poziomie 60% w stosunku do oryginalnego zawieszenia. 
  • Pillowball zamiast konwencjonalnego elementu gumowego posiada mocowanie łożyskowe na solidnych metalowych platformach co ogranicza odchylnia związane z siłami występującymi na zakrętach.
  • Sztywności sprężyn i tłumienie amortyzatorów dopasowano do codziennej eksploatacji jednak z możliwością ich użycia także w weekendowych wyścigach torowych.

    - Kolumna φ50 mm z tłokiem φ44 mm konstrukcji jednorurowej, olej i gaz w oddzielnych komorach dla zwiększenia siły tłumienia i stabilności.
  • Korpus amortyzatorów wykonano z kutego aluminium (6061), aby zmniejszyć wagę i zwiększyć jego trwałość oraz odporność na korozję w trudnych warunkach zimowych (w tym agresywnym środowisku soli drogowej)
  • Funkcja regulacji wysokości zawieszenia zapobiega zbyt mocnemu ściskaniu sprężyn i powstawaniu niepożądanych dźwięków. System także nie pozwala na zbyt mocne podniesienie auta co może skutkować brakiem właściwego osadzenia sprężyny w miejscach przylegania a w efekcie uszkodzeniu amortyzatora oraz innych elementów zawieszenia czy nadwozia. 
  • Wysokość zawieszenia można obniżyć o 60 ~ 100 mm w stosunku do wartości fabrycznych auta! 

Co to jest mocowanie górne PILLOWBALL K-SPORT RACING

Zastosowanie górnego mocowania typu "Pillowball" jest niezbędne dla podniesienia wydajności systemu zawieszenia. Płyta mocująca z przegubem kulistym pozwala znacznie ograniczyć odchylenia połączeń między zawieszeniem a nadwoziem - usztywniając te punkty łączeń, kierowca zyskuje lepsze czucie pojazdu i precyzję sterowania.

Dodatkowe aspekty tego rozwiązania to możliwość szybkiej i łatwej regulacji ustawienia zawieszenia co jest kluczową częścią przygotowania pojazdu do wyścigów.

Jeśli poważnie myślisz o podniesieniu osiągów, te wysokiej jakości stalowe i aluminiowe mocowania K-SPORTRACING z pewnością spełnią Twoje oczekiwania. Zaawansowane mocowanie z wysokiej jakości łożyskiem typu pillowball wspomagają reakcję układu kierowniczego i są znacznie trwalsze niż mocowanie gumowe czy plastikowe wyposażenia OEM. 

Dwa warianty mocowania przedniego dla McPhersona

W przypadku zastawów STREET klient bez dopłaty ma do wyboru dwa warianty górnego mocowania przedniego dla McPhersona:

PILLOWBALL z gumową poduszką K-SPORT Racing  
Najlepsze, opatentowane przez K-SPORT RACING rozwiązanie górnego mocowania McPhersona, które eliminuje wstrząsy i drgania! Regulowany górny uchwyt typu Camber Pillowball jest przeznaczony do wyścigów, więc z zasady jego sztywność konstrukcyjna wywołuje w pewnych okolicznościach dźwięki odpowiadające samochodom torowym (ku uciesze niektórych entuzjastów motor-sportu). Nasz górny uchwyt typu pillowball z poduszką jest najlepszym wyborem, ponieważ redukuje te dźwięki. Jest połączeniem mocowania „pillowball” i komfortu fabrycznego, które jest w stanie pochłonąć wstrząsy redukując je do poziomu standardu OEM.
Nadaje się do zawieszenia McPherson do codziennego użytku drogowego.

MOCOWANIE GóRNE Z UTWARDZONEJ GUMY K-SPORT Racing
to wariant mocowania, który jest w stanie zmniejszyć hałas, wydłużyć żywotność mocowania i zwiększyć komfort jazdy o 10% w stosunku do rozwiązań fabrycznych.

UWAGA: Wszystkie zawieszenia z podwójnymi wahaczami i górnym mocowaniem typu PILLOWBALL nie posiadają regulacji pochylenia.