Felgi Fondmetal. Formuła 1, stopy lekkie i standard ECE

2021-05-13
Poznaj felgi wciąż mało znane na polskim rynku, pomimo niewątpliwych atutów - są to obręcze o najlepszych parametrach, lekkie, agresywne, ze sportowym zacięciem.


NOWOŚCI HI TECH W NASZEJ OFERCIE

FONDMENTAL 9PERFORMANCE

SPRAWDŹ OFERTĘ

Jakie jest Twoje pierwsze skojarzenie z felgami FONDMETAL?

Formuła 1? A może jeszcze nie masz żadnych skojarzeń z tą marką?

Fondmetal - MŁODE WILKI na polskim rynku felg

Nie takie już młode. Fondmetal produkuje felgi od ponad 40 lat. Firmę założył Gabriel Rumi w latach 70-tych we Włoszech. Zaczęło się od produkcji pojedynczych elementów. Poszło w kierunku wyspecjalizowanych części dla przemysłu samochodowego. A skończyło na felgach aluminiowych z metali stopów lekkich.

Od 1984 roku Fondmetal prawdziwym fanom motoryzacji dostarcza doznań estetycznych w postaci najwyższej jakości felg o niepowtarzalnym charakterze.

Wysokiej klasy felgi to dużo więcej, niż tylko wygląd

 • To zmniejszenie wagi koła (masy nieresorowanej) - poprawia komfort i podnosi bezpieczeństwo w czasie jazdy.
 • To poprawa chłodzenia układu hamulcowego - zwiększa skuteczność hamowania.
 • To także większa wytrzymałość.

Standard ECE - o co chodzi?

W sytuacji, gdy chcemy wymienić fabryczną felgę na wysokiej jakości obręcz ze stopów lekkich w standardzie ECE to gwarancja bezpiecznego montażu i eksploatacji.

Przykładowe wzory:

 • FMI01
 • FMI02
 • FMI03
 • FMI05

! Dostępne są w różnych kolorach wykończenia.

Dodatkowa zalety

 • Do montażu felg wykorzystuje się oryginalne śruby lub nakrętki, które nie wymagają żadnego dodatkowego osprzętu.
 • Nie potrzebujesz pierścieni centrujących.
 • Możesz założyć oryginalny dekielek z logo marki twojego auta.

Najnowocześniejszy tunel aerodynamiczny na świecie!

Od 2004 Fondmetal tworzy felgi w super nowoczesnej fabryce wykorzystując najnowsze technologie projektowania i produkcji - Aerolab. Posiada własny tunel aerodynamiczny. Średnio co roku tworzą 60 nowych projektów.

Fondmetal jest obecny ze swoimi produktami na rynku całego świata. Historia marki Fondmetal to także dostawy oryginalnego wyposażenia, dla takich producentów aut, jak: Alfa Romeo, AMG, Lamborghini, Lotus, Mazda, Nissan, Porsche, Renault, Saab, Seat, Suzuki, czy Toyota.

SERIA 9 PERFORMANCE

FLAGOWY PRODUKT FIRMY FONDAMENTAL


W serii 9 PERFOMANCE Fondmetal stosuje technologię hi-tech.

W wyniku długich i skomplikowanych badań powstały felgi o najlepszym stosunku masy do wytrzymałości.

Przy tak wyśrubowanych parametrach udało się zachować wyszukany styl.

Seria 9 PERFORMANCE powstała przy użyciu:

 • Zaawansowanego systemu CAD (Computer Aided Design - 'Komputerowe wspomaganie projektowania')
 • Technologii symulacji komputerowej FEM (Finite Element Method)

Dlaczego jest to ważne?

Wyniki uzyskane w trakcie badań z tymi dwoma systemami doprowadziły do uzyskania dokładnych obliczeń i pozwoliły zoptymalizować punkty maksymalnych naprężeń obręczy.

Najważniejszym etapem w powstawaniu konstrukcji złożonej z siedmiu efektownych podwójnych ramion to wiele sesji obliczeniowych i symulacji przeprowadzonych przez zespół wykwalifikowanych inżynierów.

Monoblokowa felga odlewana jest metodą niskociśnieniową z uszlachetnionym chemicznie wielostopniowym aluminium, na kolejnym etapie poddawana jest obróbce termicznej.

Co z tego wynika?

Dzięki temu felgi stają się wspaniałym połączeniem wytrzymałości, lekkości i stylu bez żadnych kompromisów w żadnej z tych kategorii.

Innowacyjny profil kanału felgi ► Redukcja wagi koła bez uszczerbku dla wytrzymałości i przy uwzględnieniu norm ETRO

Uzyskania struktury o najwyższym poziomie sztywności ► Zdolna do eliminacji negatywnych częstotliwości rezonansu

Ekspozycja wszystkich przymiotów marki ► Projekt zaawansowany technologicznie, a przy tym lekki, , sztywny i trwały konstrukcyjnie, ze sportowym zacięciem

Modele serii 9 PERFORMANCE

9ESSE

Specjalnie zaprojektowany dla entuzjastów Fiata 500 Abarth!

9EVO

9EVO to felga zaprojektowana dla miłośników sportu i charakterystycznego, mocnego wyglądu samochodu. Dzięki technologii udało się maksymalnie zmniejszyć masę obręczy (od 7,5 kg), przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej wytrzymałości

9RR

Felga dedykowana dla kierowców, którzy cenią sobie sportowy charakter samochodu. To flagowa, lekka felga (od 7,5 kg), wyprodukowana w technologii flow forming.

9RR-MD

Felga monado - specjalne wykonanie pod montaż charakterystyczny dla motorsportu, tj centralną nakrętką, głównie dla wybranych modeli Porsche

9XR

Potrzeby nowoczesnych, luksusowych SUV-ów, które łączą zdolność poruszania się po nieprzyjaznym terenie ze znaczną masą pojazdu, sprawiły, że Fondmetal stworzył specyficzny rodzaj zaawansowanej technologicznie obręczy ze stopu metali lekkich, która jest w stanie wytrzymać znaczne obciążenia i uderzenia, jednocześnie zachowując charakterystyczną, agresywną i ekskluzywną estetykę i optymalną wydajność.

9FORGED

9Forged to felga wykonana w ekskluzywnej technologii kucia o minimalnej wadze, której charakterystyczny wygląd przekazuje emocje towarzyszące prędkościom na torze. Harmonia tej lekkiej i wydajnej konstrukcji z pięcioma dzielonymi ramionami jest wynikiem bezwzględnych wymogów i oczekiwań, które są stawiane przez najszybsze bolidy torowe.

9STC-F1

9STC-F1 jest wytwarzana w procesie wykuwania monolitycznego bloku najwyższej jakości stopu aluminium. Superlekka i wytrzymała felga zwraca uwagę czystą formą i współczesnym designem. Jest przeznaczona dla najbardziej wymagających klientów - właścicieli sportowych supersamochodów, no Ferrari California, Audi R8, Mercedesów AMG GT czy BMW M4.

LEKKOŚĆ = WYDAJNOŚĆ

Obniżona waga kół, to nie tylko zmniejszenie masy całkowitej pojazdu, ale przede wszystkim obniżenie masy nieresorowanej. Dla kierowcy oznacza to lepszą przyczepność opony do nawierzchni jezdni. Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że bezwładność jest skłonnością ciała do utrzymywania równowagi w spoczynku lub ruchu, nasuwają się następujące wnioski:

MNIEJSZA MASA NIERESOROWANA = MNIEJSZA MASA BEZWŁADNA

Lepsza reakcja amortyzatorów, lepszy komfort, większa przyjemność z jazdy
- Lepsza wydajność przy przyspieszaniu i hamowaniu
- Ulepszone globalne osiągi pojazdu
- Mniejsze zużycie paliwa

FONDMETAL W PORÓWNANIU Z INNYMI WIODĄCYMI MARKAMI

FELGI FONDMETALFELGI BBSFELGI RONAL
Certyfikat ECE+++++++++
Technologia produkcji++++++(+)+++
Waga felg++++++++
Jakość++++++++
Wytrzymałość+++(+)+++++
Stosunek jakości do ceny+++(+)++++++
Wybór wzorów i wykończeń+++(+)+++++
Repliki felg++++-


Fondmetal to

►Wysoka jakość produktu (homologację TÜV, ECE, NAD)
►Certyfikaty (IATF 16949, UNI EN ISO 14001 i UNI EN ISO 9001)
►Doświadczenie zdobyte na torach wyścigowych na całym świecie
►Najnowocześniejsza produkcja
►Elastyczność zakładów
►Niezawodność oraz szybkość w realizacji każdego z zamówień
►Atrakcyjna cena
►Super wytrzymałość przy niskiej wadze
►Bogactwo wzorów i wykończeń w tym repliki kół
►Od wielu lat lider w dziedzinie felg ze stopów lekkich

Opinie użytkowników felg Fondmetal

"Jeżdżę samochodem bardziej wyczynowym, który regularnie wystawiany jest na duże przeciążenia. Niejednokrotnie wpadałam w dziurę przy dużej prędkości i twierdzę, że gdybym miała inną felgę niż 9EVO (z serii 9PERFORMANCE) to nadawałaby się już tylko do utylizacji. Super jakość i wytrzymałość!"

"Poszukiwałem długo felg dla mojego Subaru, aż trafiłem na włoskie Fondmetal. Te konkretnie w rozmiarze 17x7, 45 56.1 dedykowana właśnie do Subaru. Ważą jedynie 7,45 kg! To chyba nawet mniej niż OZ Ultraleggera. Idealna waga! Rewelacja!"

"Jestem estetą. I stawiam na wygląd. Dla mnie Fondmetal to kwintesencja włoskiego szyku i klasy. Są idealnie dopasowane do mojego BMW 3 Touring. Moja żona, a zna się na samochodach, czasami śmieje się, że felgi Fondmetal to jak torebka Prady w rękach Claudii Schiffer ;)"

POZOSTAŁE LINIE FELG W OFERCIE FONDMETAL

Signature

Najbardziej ekskluzywna linia czterech wzorów kutych kół, ze stopów lekkich - Absolutnie niepowtarzalne felgi, nie tylko z uwagi, na ich zdumiewający wygląd, ale przede wszystkim dlatego, że każdy zestaw produkowany jest wyłącznie na zamówienie, z całkowicie indywidualnym wykończeniem. Felgi dla Bentley, Lamborghini i Ferrari

FMS-02

FMS-03

FMS-04

FMS-07

Supertuning

-Linia SuperTuning jest wyraźnym dowodem nieustającego zaangażowania firmy Fondmetal w opracowywanie i towrzenie nowych projektów oraz zaawansowanych technologicznie wykończeń
- Stworzona dla najbardziej wymagających miłośników samochodów. Kogoś, kto szuka produktu o najwyższej jakości.
W 100% wyprodukowanego we Włoszech
- Charakteryzuje się wyjątkowym stylem i luksusowymi wykończeniami
- SuperTuning Concave (STC) - we wzorach STC-10 i STC-02 to specjalna konstrukcja felg wklęsłych o duzych szerokościach na tylną oś aby wzmocnić agresywny, sportowy charakter auta.

STC-45

STC-10

STC-02

Inspired

Modele kół dedykowane entuzjastom samochodów i ich marek. Zaprojektowane w ramach wariacji najciekawszych wzorów oryginalnego wyposażenia, wyprodukowane z zachowaniem najwyższych standardów jakości zatwierdzonych przez ECE, KBA i NAD. Często występują jako zamienniki felg OEM ze 100% zgodnością wszystkich parametrów technicznych

ATENA

KOROS

MOROS

MAKHAI

HEXIS

ALKE

AIDON

IOKE

Style in Motion

Felgi Style in Motion reprezentują trendy wzornicze, których Fondmetal jest prekursorem. Ta oferta obejmuje felgi o różnym designie i charakterze oraz wykończeniu, które są dostępne do najbardziej popularnych aut klasy A. To oferta dla każdego, kto ceni jakość oraz włoską nietuzinkowość i chce rozpocząć swoją przygodę z tą bogatą w tradycje marką!

7600

7800

7900

8100

Sprawdź, czy oferujemy felgi Fondmetal do Twojego modelu auta!